F.A.Q.

Ile czasu państwo świadczą usługi wynajmu agregatów prądotwórczych?

Wydział Transportu rozpoczął wynajem agregatów prądotwórczych tuż po powstaniu Wytwórni, w 1946 r. Pierwsze agregaty pochodziły z demobilu wojskowego i były umieszczone na przyczepach, ciągniętych za ciężarówką lub za traktorem Ursus. Np. Agregat 100 kW na ogromnej dwuosiowej przyczepie, który miał pracować z ekipą "Janosika" musiał wyjechać na plan tydzień wcześniej. W wyniku wielokrotnych wymian sprzętu obecnie nadsze agregaty spełniają obowiązujące współcześnie normy bezpieczeństwa, hałasu i niezawodności. Są zabudowane na podwoziach ciężarówek, co zwiększa ich mobilność

 

Czy agregaty które państwo wynajmują nadają się do obsługi planu filmowego czy zdjęciowego?

Plany zdjęciowe i filmowe to 99% czasu pracy naszych agregatów w ciągu ostatnich 35 lat, konstrukcja naszych agregatów przystosowana jest przede wszystkim do cichej wydajnej pracy co szczególnie ważne jest właśnie na planach filmowych.

 

Jaki najmocniejszy agregat państwo posiadają i jakiej wielkości imprezę potrafi obsłużyć?

Najmocniejszy agregat to 200 kVA. Jeżeli jest potrzeba większej mocy można wynając kilka i negocjować cenę najmu. Np. Osobne zasilanie sprzętu nagłaśniającego koncert plenerowy, osobne oświetlenie sceny itp. Ile jest w stanie obsłużyć taki agregat uzależnione jest od zapotrzebowanie na energie danych urządzeń. Oczywiście zawsze służymy pomocą i doświadczeniem przy doborze odpowiedniego agregatu.

 

Czy można wynająć agregat bez obsługi?

W zasadzie nie ale w szczególnych przypadkach, gdy np. oświetlacz dysponuje odpowiednimi uprawnieniami można ustalić to indywidualnie

 

W jaki sposób rozliczany jest wynajem agregatów?

Obowiązuje opłata za dniówkę 10 h w/g cennika. W tej cenie zawarty jest koszt dojazdu i powrotu na plan zdjęciowy w ilości 100 km. Osobno należy opłacić obsługę. Możliwe jest naliczanie części dniówki.

 

Czy agregaty dostarczane są wraz z paliwem ?

Tak. Obowiązuje zasada, że dostarczamy agregat z pełnym zbiornikiem paliwa i odbieramy od klienta z pełnym zbiornikiem. To znaczy, że zatankowanie po pracy agregatu obciąża Klienta. Możliwe są odstępstwa od tej zasady. Wtedy tankujemy agregat sami, a klient jest obciążany za paliwo z 20% narzutem kosztów zaopatrzenia doliczanych do ceny netto paliwa, wraz z obciążeniem za najem)

 

Przy wypożyczaniu agregatów na długie terminy jest możliwość negocjonowania cen?

Tak. W przypadku najmu agregatu w dłuższych okresach możliwe jest negocjowanie indywidualne cen. W wyniku negocjacji zostaje zawarta umowa z WFDiF na wynajem agregatu.