MOJE CÓRKI KROWY

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę (serial „Krew z krwi”, „Ida”, „Róża”, „Sala samobójców”), Gabrielę Muskałę („Krew z krwi 2”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Być jak Kazimierz Deyna”) i Mariana Dziędziela („Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”). Partnerują im Marcin Dorociński („Obława”, „Jack Strong”), Małgorzata Niemirska („Zbliżenia”, „Czterej pancerni i pies”) oraz Łukasz Simlat ( „Pani z przedszkola”, „Wymyk”).

 

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

 

„Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Prawdziwa, jak samo życie – czasem smutna, czasem wesoła. „Moim marzeniem jest takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.” – Kinga Dębska, reżyserka. I to się udało.

 

Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski („Hanoi-Warszawa”, „Zaślepiona”), za scenografię odpowiada Ewa Skoczkowska („Ki”, „Kamienie na szaniec”). Charakteryzacja to dzieło Ewy Kowalewskiej („Baby blues”, „Płynące wieżowce”), zaś kostiumy – Agaty Culak („Jesteś Bogiem”, „Anna German”). Producentem filmu jest Zbigniew Domagalski (Studio Filmowe Kalejdoskop), dystrybutorem – Kino Świat.

Reżyseria: 
Kinga Dębska
Scenariusz: 
KINGA DĘBSKA
Zdjęcia: 
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI, PSC
Scenografia: 
EWA SKOCZKOWSKA
Kostiumy: 
AGATA CULAK
Muzyka: 
BARTOSZ CHAJDECKI
Montaż: 
BARTOSZ KARCZYŃSKI
Dźwięk: 
LESZEK FREUND
Produkcja: 
STUDIO FILMOWE KALEJDOSKOP
Producent: 
ZBIGNIEW DOMAGALSKI
Koprodukcja: 
WYTWÓRNIA FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH
Koproducenci: 
WŁODZIMIERZ NIDERHAUS
Współfinansowanie: 
POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ
Obsada: 
AGATA KULESZA – MARTA, GABRIELA MUSKAŁA – KASIA, MARIAN DZIĘDZIEL – OJCIEC, MAŁGORZATA NIEMIRSKA – MATKA, MARCIN DOROCIŃSKI – GRZEGORZ, MĄŻ KASI, ŁUKASZ SIMLAT – PIOTR, JEREMI PROTAS – FILIP, SYN KASI, MARIA DĘBSKA – ZUZIA, CÓRKA MARTY, BARBARA KURZAJ – LEKARKA IZA, AGNIESZKA WOSIŃSKA – SZAMANKA, BARTOSZ ŻUKOWSKI – UZDROWICIEL, ARTUR KRAJEWSKI – PSYCHIATRA, KRZYSZTOF KIERSZNOWSKI – BRAT OJCA, ANDRZEJ KONOPKA – REŻYSER SERIALU, WOJCIECH KALARUS – AKTOR SERIALU
Data premiery: 
08.01.2016
Rok produkcji: 
2015