W imieniu diabła

Szokująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowieść o kobietach, które znalazły się na granicy wiary i szaleństwa, miłości i pożądania.
Żeński klasztor. Grupa zakonnic prowadzona przez zasadniczą Matkę Przełożoną próbuje chronić się przez grzesznym, zepsutym światem. Wkrótce na czele kobiet staje charyzmatyczny ksiądz Franciszek, który otworzy przed nimi nowe pojęcie Boga. Przeorysza razem z duchownym głosić będą prawdę, według której nie tylko duch, ale też ciało winno doświadczać Najwyższego... Niedługo potem wokół klasztoru pojawia się kolczasty drut, nikt już nie może wejść do środka, ani wyjść na zewnątrz. To, co dzieje się za murem pozostaje tajemnicą sióstr i księdza Franciszka. Tylko jedna z nich, Anna, wydaje się nie być do końca przekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona, wewnętrznie rozdarta, będzie musiała stoczyć bezwzględną walką o czystość swojej duszy i ... ciała...

Reżyseria: 
Barbara Sass
Scenariusz: 
Barbara Sass
Zdjęcia: 
Wiesław Zdort
Scenografia: 
Wojciech Żogała
Kostiumy: 
Maria Kostrzewska-Baron, Jolanta Włodarczyk
Muzyka: 
Michał Lorenc
Montaż: 
Anna Wagner
Dźwięk: 
Wiesław Znyk, Aleksander Musiałowski
Produkcja: 
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Producent: 
Włodzimierz Niderhaus
Koprodukcja: 
Syrena Films (firma dystrybucyjna)
Koproducenci: 
Waldemar Leszczyński
Współfinansowanie: 
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Obsada: 
Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Marian Dziędziel, Mariusz Bonaszewski, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Elżbieta Karkoszka, Marzena Trybała, Agnieszka Żulewska, Marieta Żukowska, Ewa Audykowska-Wiśniewska, Aleksandra Gintrowska, Bartłomiej Topa, Michał Wiano, Piotr Grabowski, Katarzyna Bieniek, Maria Dejmek..
Data premiery: 
16.09.2011
Rok produkcji: 
2011