KOLEJNA NAGRODA DLA FILMU "STRZĘPY"

Tym razem produkcja WFDiF pt. "STRZĘPY" w reżyserii Beaty Dzianowicz została doceniona na 34. Polish Film Festival in America, otrzymując główną nagrodę GOLDEN TEETH OF CAMERA FOR THE MOST INTERESTING FICTION FILM.

 

plakat_strzepy_-_maly_0.jpg pff77-2.jpg
Plakat artystyczny do filmu, autorstwa Macieja Rosa

 

Opis filmu:

Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Jak bohaterowie filmu sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.

1_18.jpg 3_18.jpg
Fot. Łukasz Bąk

 

Wcześniejsze nagrody dla filmu:

Film „Strzępy” został doceniony i nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie przyznano nagrodę w kategorii „Debiut reżyserski / drugi film” dla reżyserki Beaty Dzianowicz oraz w kategorii „Drugoplanowa rola męska” nagrodę otrzymał Grzegorz Przybył.

Na tegorocznego 38. Warszawskim Festiwalu Filmowym przyznano Specjalną Nagrodę Jury w Konkurs Międzynarodowy / International Competition - dla Beaty Dzianowicz za scenariusz, a także został doceniony przez festiwalową publiczność i był w pierwszej piątce Zwycięzców Plebiscytu Publiczności w kategorii film fabularny.

 

beata_dzianowicz_-_fot._lukasz_bak_male.jpg

Twórcy:
Reżyseria i scenariusz: Beata Dzianowicz
Producent: Zbigniew Domagalski
Zdjęcia: Piotr Pawlus
Montaż: Rafał Listopad
Muzyka: Mikołaj Piotr Górecki
Kierownik Produkcji: Anna Wojdat

 

Obsada: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Pola Król

 

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Instytucja Filmowa Silesia-Film

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej