Film „ZIEJA” nominowany do nagrody PSC

Miło nam poinformować, że PSC Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych ogłosiło nominowanych w kategorii „PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY”

 

Nasza produkcja pt. „ZIEJA” ze zdjęciami Witolda Płóciennika, w reżyserii Roberta Glińskiego, znalazła się w ścisłej piątce nominowanych.

         witolda_plociennika_zieja_psc.jpg

zieja_1170_300_new_0.jpg

 

Cieszymy się i czekany na ostateczne wyniki.

IX Gala Rozdania Nagród PSC odbędzie się 27.03.2021, o godzinie 19:30 - transmisji online.

Opis i zwiastun filmu:

http://www.wfdif.pl/produkcja-filmowa/produkcja-fabularna/zieja

 

Jednocześnie informujemy, że Członkowie Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych uhonorowali Jacka Petryckiego Nagrodą PSC za Całokształt Twórczości, a Ewę Chudzik Nagrodę Specjalną PSC.

jacek.jpg  ewa.jpg

 

NAGRODA PSC za CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI w roku 2021 - Jacek Petrycki.

Od 1971 roku związany z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której zadebiutował w filmie dokumentalnym „Przed Rajdem”. Swój debit fabularny miał 1976 roku u boku Krzysztofa Kieślowskiego. Współpracował m. in. z Marcelem Łozińskim, Andrzejem Zajączkowskim, Tomaszem Zygadło, Krzysztofem Zanussim przy filmach dokumentalnych, z Agnieszką Holland tworząc filmy fabularne oraz z Krzysztofem Kieślowskim przy dokumencie oraz fabule. Tworzy filmy ważne społecznie, fotografując dokumentalnie. Autor zdjęć filmu nominowanego do Oscara „89 mm od Europy”.

 

NAGRODA SPECJALNA PSC w roku 2021 - Ewa Chudzik.

Od 1985 roku związania z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W swojej pracy wykonała setki kopii światłoczułych, opisując każdą klatkę i ustalając wartości liczbowe świateł kopiowania. Obecnie, gdy pojawiła się w sztuce operatorskiej technologia cyfrowa, zajmuje się wykonywaniem cyfrowej korekcji barwnej. Współpracuje z wieloma autorami zdjęć, którzy w jej pracy cenią wysoką wrażliwość estetyczną, niezmierzoną inwencję twórczą, pokłady niespożytej energii, ale również solidność i szybkość działania.