Obce ciało

Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

Krzysztof Zanussi powraca do meritum swojego kina autorskiego, pyta o sprawy najważniejsze i prowokuje do dyskusji. Porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Wnikliwie obserwuje podział Polski na katolicką i laicką, stawiając swojego bohatera wobec dwóch skrajnie różnych światopoglądów. Zderza ze sobą dwa systemy wartości utożsamiane przez dwie kobiece bohaterki Kasię i Kris.

Reżyseria: 
Krzysztof Zanussi
Zdjęcia: 
Piotr Niemyjski
Produkcja: 
Studio Filmowe Tor
Producent: 
Krzysztof Zanussi, Janusz Wąchała
Koprodukcja: 
Revolver srl, TV Co. srl, National Program Within the Family, Telewizja Polska, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Koproducenci: 
Paolo Maria Spina, Vincenzo Mosca, Aleksandr Kovtunets, Ilya Zakharov, Zbigniew Adamkiewicz, Włodzimierz Niderhaus
Współfinansowanie: 
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Data premiery: 
05.12.2014
Rok produkcji: 
2014