WYSTAWA Plan Filmowy III edycja

ŚWIAT FILMU NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI W WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH

III edycja wystawy PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja wystawy prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Wystawa wyposażona została w  multimedia i efekty dźwiękowe. Podczas zwiedzania prezentowane są materiały making of z planów filmowych.

Wystawa podzielona jest na dwie części: scenograficzną i kostiumową

W części scenograficznej zwiedzający mogą zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię. Przejść filmowymi  lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieść się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwować nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadzi do pracowni kostiumografa opowiadając o jego pracy i powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogą sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of.

Ścieżka oprowadzania stworzona została z myślą o wspieraniu realizacji programów szkolnych w zakresie elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe m.in. z zakresu edukacji historycznej, obywatelskiej, medialnej, kulturalnej i artystycznej. Program Wystawy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych.

Wycieczka po Wystawie odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej.

Zwiedzanie trwa dwie i pół godziny.

 

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.