zdjecia video

Wizyta

Streszczenie: 

Jurek (Dawid Ogrodnik) udaje się w podróż w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Dla wykształconego w dużym mieście bohatera wizyta w domu rodziców (Ewa Wencel, Krzysztof Stelmaszyk) jest zarówno wyzwaniem, jak i koniecznością. Aby pokonać życiowy kryzys, młody mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, z duchami zmarłych oraz obsesyjnym przeczuciem własnego końca. Teatralna opowieść o dojrzewaniu toczy się w rytmie podróży nocnym pociągiem, w którym niczym we śnie rzeczy ważne mieszają się z nieistotnymi, a powaga graniczy z groteską.

Spektakl został nagrodzony za muzykę (Tomasz Łuc) podczas 1. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2017 roku.

Występują: 

Dawid Ogrodnik (Jurek)

Krzysztof Stelmaszyk (Ojciec)

Ewa Wencel (Matka)

Danuta Nagórna (Babcia)

Jerzy Radziwiłowicz (Kuźniar)

Katarzyna Herman (Kwiaciarka)

Wiktoria Gorodeckaja (Anna)

Paweł Domagała (Grzesiek)

 

AUTOR TEKSTU: Radosław Paczocha,

REŻYSERIA: Agnieszka Maskovic,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,

ZDJĘCIA: Wojciech Suleżycki,

SCENORGRAFIA: Anna Adamek,

KOSTIUMY: Anna Adamek,

MONTAŻ: Jakub Motylewski,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.       

 

CZAS: 43 min. / ROK PRODUKCJI: 2015

RADOSŁAW PACZOCHA

AUTOR TEKSTU

 

(ur. 1977 r.), dramatopisarz, scenarzysta i dramaturg. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Przez sześć lat związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie (2004-2010). Wcześniej pracował jako recenzent. Publikował w „Teatrze”, „Dialogu”, „Scenie”, „Pamiętniku Teatralnym”, „Opowieściach”, „Aspiracjach” oraz wydawnictwach Teatru Narodowego, Teatru Studio oraz Teatru Wybrzeże. Jest autorem sztuk:
Zapach czekolady (nagroda główna w konkursie dramaturgicznym Windowisko 2008), Przyjaciel (nagroda główna w konkursie dramaturgicznym Metafory Rzeczywistości 2009), Bar Babylon, Beniamin, Faza delta, Każdemu Everest, Uwodziciel, Wizyta (2 nagroda w konkursie Komediopisanie 2012), Broniewski, Być jak Kazimierz Deyna (także autor scenariusza filmowego) oraz zrealizowanych na scenie scenariuszy teatralnych oraz adaptacji Balu z Szekspirem , Anny Kareniny, Dziejów grzechu, Kariery Nikodema Dyzmy, Układu Elii Kazana oraz Mefista Klausa Manna. Jego sztuki tłumaczone były na język angielski, niemiecki, czeski, gruziński oraz rosyjski. Dwukrotnie był stypendystą Ministra Kultury oraz stypendystą programu Młoda Polska organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

 

AGNIESZKA MASKOVIC

REŻYSER

 

Gdańszczanka, rocznik ’86, absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyła z podwójnym dyplomem na paryskiej Sorbonie. Jej tryptyk filmowy Julia. Kaśka. Miranda był prezentowany na licznych festiwalach w kraju i zagranicą m.in. na Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku i podczas „Palm Springs ShortFest” w Palm Springs. Film Julia zdobył I nagrodę na festiwalu „Filming Shakespeare” w Stratford upon Avon.