zdjecia video

Wasza Wysokość

Streszczenie: 

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser - dokumentalista, proponuje Wandzie powrót na Kanczendzongę – po ciało zaginionego alpinisty. Do wyprawy, z której ma powstać film, dołącza dziewczyna chłopaka, Anna oraz jej ojciec Jerzy, przyjaciel Wandy. Cała czwórka musi skonfrontować się nie tylko z surową naturą, ale i z własną, niełatwą, przeszłością. Sztuka inspirowana m.in. biografią Wandy Rutkiewicz znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 roku.

Spektakl otrzymał nagrodę Gold Remi w kategorii Dramatic na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston w 2017 roku.

Występują: 

Dorota Kolak (Wanda)

Jacek Romanowski (Jerzy)

Agnieszka Żulewska (Anna)

Krzysztof Czeczot (Operator)

Kaya Kołodziejczyk (Halucynacja)

 

AUTOR TEKSTU: Anna Wakulik,

REŻYSER: Agnieszka Smoczyńska,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,

ZDJĘCIA: Kuba Kijowski P.S.C.,

MUZYKA: Marcin Lenarczyk, Bartłomiej Tyciński,

SCENOGRAFIA: Mirek Kaczmarek,

KOSTIUMY: Katarzyna Lewińska,

MONTAŻ: Agnieszka Glińska,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski,

CHOREOGRAFIA: Kaya Kołodziejczyk,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.  

CZAS: 52'00" / ROK PRODUKCJI: 2015

AGNIESZKA SMOCZYŃSKA

Reżyser

Reżyserka i scenarzystka. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (2002) oraz kurs dokumentalny Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Ma również absolutorium wydziału reżyserii filmowej i telewizyjnej na WRiTv Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005). Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Podczas studiów nakręciła dwie etiudy –„Kapelusz” oraz „3 love”, które zostały bardzo dobrze przyjęte i zdobyły kilkanaście nagród w Polsce i za granicą. W 2007 roku, wspólnie z Robertem Bolesto, zaadaptowała opowiadanie Olgi Tokarczuk, na podstawie którego  powstał film krótkometrażowy „Aria Diva”. On także okazał się sukcesem: zdobył nagrody na wielu festiwalach, m.in. w Krakowie i Nowym Jorku. Reżyserka głośnego filmu "Córki dancingu" (2015), nagrodzonego na 41. Festiwalu Filmów Fabularnych  w Gdyni (za najlepszy debiut) oraz na Sundance Film Festival (Nagroda Specjalna).

 

ANNA WAKULIK

Autorka tekstu

Urodziła się w Gdańsku w 1988 r, studiowała w Szkole Dramatu przy Teatrze na Woli i Instytucie Kultury Polskiej UW. W latach 2012-2014 kierownik literacki Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Autorka sztuk "Zażynki" (Teatr Polski w Poznaniu, reż. Katarzyna Kalwat; The Royal Court Theatre w Londynie, reż. Caroline Steinbeis; sztuka była nominowana do London Evening Standard Theatre Awards 2013, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy w konkursie Metafory Rzeczywistości, znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej), "Bohaterowie" (Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, reż. Ewelina Pietrowiak). Finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2010 za tekst "Krzywy domek" i Metafor Rzeczywistości 2009 za tekst "Sans Souci"; laureatka konkursu dramaturgicznego Teatru Wybrzeże za tekst Elżbieta H. (2011). W latach 2006-2009 rzecznik prasowy Teatru Atelier im. A. Osieckiej w Sopocie. Publikowała w „Dialogu” (sztuki: Sans Souci, Elżbieta H., Zażynki). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013) i Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010).