zdjecia video

Tajny klient

Streszczenie: 

Gorzka komedia, której bohaterem jest „tajny klient”, osoba wynajmowana przez pracodawców do sprawdzenia jakości pracy podległych im pracowników. To taki współczesny „rewizor”, wcielający się w zwykłego klienta restauracji, banku, sklepu, punktu usługowego, czy szkoły tańca. Motywy jego działania są czyste – sprawdzenie jakości świadczonych usług i odpowiedniego stosunku do klienta. Ale metoda jest dwuznaczna moralnie, bowiem zasadza się na prowokacji, kłamstwie, wprowadzeniu w błąd, wykryciu i wykorzystaniu słabości kontrolowanego pracownika.

Spektakl otrzymał III nagrodę za reżyserię (Wojciech Pitala) podczas 1. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2017 roku. 

Występują: 

Tomasz Borkowski (Tajny klient),

Jędrzej Taranek (Marek),

Matylda Damięcka (Dagmara),

Lidia Sadowa (Alicja),

Tomasz Nosiński (Artur),

Wojciech Kalita (Damian),

Mateusz Baran (Krzysztof / Agent specjalny),

Aleksandra Nowosadko (Basia),

Mateusz Banasiuk (Maciek),

Arkadiusz Janiczek (Adam),

Katarzyna Kołeczek (Właścicielka restauracji).

 

AUTOR TEKSTU: Igor Gorzkowski,

REŻYSERIA: Wojciech Pitala,

ZDJĘCIA: Wojciech Suleżycki,

SCENOGRAFIA: Ewa Gdowiok,

KOSTIUMY: Ewa Gdowiok, Justyna Gwizd, Agnieszka Kozyra,

MONTAŻ: Maciej Szydłowski,

MUZYKA: Atanas Valkov,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Leszek Freund,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI:  Paweł Mantorski,

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,                                         

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.

 

CZAS: 53'02'  /  ROK PRODUKCJI: 2016

IGOR GORZKOWSKI

AUTOR TEKSTU

(ur. 1971) reżyser teatralny i dramaturg. Współtwórca Studia Teatralnego Koło (1997). Absolwent Wydziału Pedagogiki UW oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Często realizuje spektakle korzystając ze swoich własnych scenariuszy. Poza sceną Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty współpracuje również z innymi teatrami.  W 2011 roku otrzymał nominację do nagrody teatralnej Feliksy Warszawskie za reżyserię spektaklu Starucha wg powieści Daniła Charmsa zrealizowanego w warszawskim Teatrze Ochoty. W 2013 jego słuchowisko Mewa Borysa Akunina zostało nagrodzone Grand Prix XIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” w Sopocie. 

 

WOJCIECH PITALA

REŻYSERIA

Studiował filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie (spektakl dyplomowy w 2014). Ważniejsze realizacje reżyserskie: Niewinni Postczarodzieje, Teatr Collegium Nobilium (wyróżnienie na Forum Młodej Reżyserii, 2014) Przez długi czas kładłem się spać wcześnie, Teatr Norwida w Jeleniej Górze. Scenarzysta i reżyser filmu Basen z cyklu Akademia (seria krótkich filmów utrzymanych w konwencji mockumentu - fabuły naśladującej film dokumentalny, których bohaterami są studenci, wykładowcy i pracownicy Akademii Teatralnej w Warszawie.