zdjecia video

Koronacja

Streszczenie: 

Bohater (MACIEK) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w dwóch osobach - nieustannie chodzi za nim jego wyobrażone alter ego, czyli Maciek Silny, będący dla Maćka Słabego zwariowanym trenerem charakteru, asertywności i męskości. To swoisty diabelski Anioł Stróż vel Król Życia, który nie spocznie dopóki nie spełni swojej misji.

Kolejno pojawiające się postacie  - ŻONA, MATKA, OJCIEC, SIOSTRA i KUMPEL Z DZIECIŃSTWA są źródłem opresji psychicznej, z jaką Bohater  zmaga się od dzieciństwa. Z biegiem czasu jednak coraz intensywniej rodzi się w nim potrzeba buntu. Im bardziej jednak próbuje stawiać opór, tym otoczenie reaguje wzmożoną drapieżnością. Maciek musi radzić sobie z piętrzącymi się komplikacjami i koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Stres narasta. Ratunkiem wydaje się być ucieczka do wymarzonej i wyidealizowanej KOCHANKI...

Tymczasem zaklęty krąg sennej rzeczywistości zacieśnia się z każdą chwilą. Niewinna groteska przeistacza się w szaloną makabreskę, a Bohater przechodząc kolejne etapy życiowej rozgrywki staje przed największym wyzwaniem - rundą finałową z OJCEM...

Występują: 

Piotr Ligienza (Maciek),

Marcin Bosak (Król),  

Irena Sierakowska (Kobieta),

Agata Wątróbska (Żona),

Magdalena Kuta (Matka),

Tomasz Sapryk (Ojciec),

Aleksandra Bożek (Bogna),

Anna Chodakowska (Pacjentka),

Sebastian Stankiewicz (Kumpel).

 

AUTOR SZTUKI: Marek Modzelewski,

REŻYSERIA: Sebastian Chondrokostas,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,

ZDJĘCIA: Petro Aleksowski P.S.C.,

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Urszula Bartos-Gęsikowska,

MUZYKA: Paweł Stankiewicz,

MONTAŻ:  Mirosław Szewczyk,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski, 

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.

 

CZAS: 61 min. / ROK PRODUKCJI: 2015

SEBASTIAN CHONDROKOSTAS 

REŻYSER

 

Urodzony 29 czerwca 1976 roku, reżyser teatralny i telewizyjny, absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Jeszcze jako student był asystentem Izabelli Cywińskiej przy realizacji teatru telewizji "Bar świat", serialu "Boża podszewka II" oraz filmu fabularnego "Kochankowie z Marony". Wyreżyserował wiele odcinków seriali telewizyjnych produkowanych przez TVP i Polsat, między innymi "Codziennej 2m3" oraz "Pensjonatu pod Różą". W teatrze zadebiutował w 2004 roku spektaklem "Zatrudnimy starego clowna" M. Visnieca w Teatrze Ateneum w Warszawie, za rolę w którym Jan Kociniak otrzymał Nagrodę Felixa Warszawskiego sezonu 2004/2005. Kolejne realizacje teatralne to "Mleko" V. Katsikonourisa w Teatrze Kamienica w Warszawie, następnie "Skazani na Shawshank" w Teatrze Syrena, "Rachatłukum" J. Wolkersa w Teatrze Studio oraz opera "The Fairy Queen" na Festiwalu Wschód Kultury w Białymstoku.

 

MAREK MODZELEWSKI

AUTOR TEKSTU

 

Urodzony w 1972 polski lekarz, scenarzysta i dramaturg. Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Akademii Medycznej w Warszawie.
Autor sztuk teatralnych, tekstów Kabaretu im. Romana (zdobywcy Grand Prix na I. Ogólnopolskim Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych PrzeWAŁka i Grand Prix XX Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim) i tekstów do programu HBO Na stojaka. Scenarzysta serialu Barwy szczęścia. Wystąpił również gościnnie w etiudzie filmowej 483 km (2005) w reżyserii Joanny Kaczmarek.