zdjecia video

Kobieta w lustrze

Streszczenie: 

Pięćdziesięcioletnia Zofia poznaje o dwadzieścia lat od siebie młodszą Annę, prawniczkę, która ma ją bronić w procesie sądowym. Zofia została oskarżona o przekroczenie uprawnień psychoterapeutki - wejście w intymną relację z pacjentem. Okazuje się nim siedemnastoletni chłopak. Co połączyło tę dwójkę ludzi - pożądanie, uzależnienie emocjonalne, czy fascynacja skrajnie odmienną osobowością? Rodzice chłopca przedstawili w programie telewizyjnym bardzo obciążającą Zofię wersje wydarzeń. Media już osądziły lekarkę, teraz sprawą ma się zająć sąd. Anna zagłębia się w tę historię przyjmując różne punkty widzenia (prawniczki, dziennikarki, matki chłopca). Początkowa nieufność i wrogość między kobietami zaczyna przekształcać się w specyficzną więź. Sztuka Piotra Domalewskiego jest refleksją nad sferą tabu, pozycją kobiety w społeczeństwie, starzeniem się i emocjami, które nieustannie każą nam weryfikować swój światopogląd.

 

Sztuka została wyróżniona w konkursie na dramat współczesny „Metafory rzeczywistości” w 2015 roku.

Występują: 

Dorota Segda (Zofia)

Patrycja Soliman (Anna)

Stanisław Linowski (Jakub)

 

AUTOR TEKSTU: Piotr Domalewski,

REŻYSERIA: Waldemar Raźniak,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,

ZDJĘCIA: Krzysztof Ptak P.S.C.,

MUZYKA: Karol Nepelski,

SCENORGRAFIA: Ewa Gdowiok,

KOSTIUMY: Emilia Czartoryska,

MONTAŻ: Maciej Szydłowski,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Aleksandra Pniak,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.       

 

CZAS: 51 min. / ROK PRODUKCJI: 2015

WALDEMAR RAŹNIAK

REŻYSER

Reżyser i aktor, Dziekan Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej (gdzie w 2011 roku ukończył Wydział Reżyserii, a w 2013 doktoryzował się). Ukończył również aktorstwo dramatyczne w PWST w Krakowie (2006), zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim (2006) oraz kurs „Singing in the Theatre” w Conservatoire for Music & Theatre w Guildford (Wielka Brytania). Odbył staż reżyserski w Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej GITIS w Moskwie.

Zadebiutował spektaklem "Wassa Żeleznowa" M. Gorkiego w Och-Teatrze (w rolach głównych Krystyna Janda, Jerzy Trela, 2010). Wyreżyserował: "Burzę" W. Szekspira (Białostocki Teatr Lalek, 2015), "Otella" W. Szekspira (Teatr im. W. Gombrowicza w Gdyni, 2015), operę "Orlando Paladino" J. Haydna (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - UMFC i AT, 2015); "Mistrza i Małgorzatę" M. Bułhakowa (Teatr Collegium Nobilium w Warszawie, 2015); "Aksamitnego Królika" M. Wiliams (Teatr Guliwer w Warszawie, 2014), "Joannę Szaloną; Królowę" J. Janiczak (Teatr im. W. Gombrowicza w Gdyni, 2013), "Pogorzelisko" W. Mouawada, "Bordel Formidable! | Extravaganza" wg Ionesco/Krasińskiego, "Wieczór Kuglarzy" I. Bergmana (Teatr Collegium Nobilium w Warszawie, 2014-2012), "Scenę na wypadek deszczu" O. Cottona (Teatr Powszechny w Łodzi, 2013), "Morfinę" wg J. i M. Bułhakowów (Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, 2011), "Czyż nie dobija się koni?" wg. H. McCoy'a (WTT w Bytomiu, 2011), "Scenariusz dla Trzech Aktorów" B. Schaeffera (Teatr im. W. Gombrowicza w Gdyni, 2010), "Idiotę” wg F. Dostojewskiego w teatrze Collegium Nobilium (dyplom reżyserski, 2009), operę elektroniczną „Solaris” na podstawie powieści S. Lema (Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu — wyróżnienie, 2008), etiudę „Hamlet” (Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, 2008). W 2005 r. napisał libretto i wyreżyserował musical „Wampir” na podstawie powieści W. Reymonta (PWST i Akademia Muzyczna w Krakowie).

Grał m.in. w przedstawieniach PWST Kraków: „Zielona gęś” w reż. Marty Stebnickiej, „Wieczór Trzech Króli” w reż. Jerzego Stuhra, „Wizja Mozarta” w reż. Romana Gancarczyka, jak również w „Ryszardzie III” w reż. J. Stuhra w Teatrze Ludowym w Krakowie. Wystąpił w cyklu „Niekabaretów” Macieja Nowaka w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w filmach „Mniejsze zło” Janusza Morgensterna, „Mała Moskwa”, "80 milionów" i "Fotograf" Waldemara Krzystka.

PIOTR DOMALEWSKI

AUTOR

absolwent Wydziału Aktorskiego na krakowskiej PWST i Akademii Teatralnej w Białymstoku. Student reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Laureat prestiżowego programu „30 MINUT” Studia Munka wspierającego wyróżniających się młodych reżyserów. Autor kilku filmów krótkometrażowych, prezentowanych i nagradzanych na licznych europejskich festiwalach filmowych. Scenarzysta filmowy i teatralny. Laureat stypendium scenariuszowego PISF w roku 2015 z autorskim scenariuszem „Zbliżenie”. Sztuka „Pięć metrów kwadratowych” jego autorstwa zdobyła Nagrodę Dziennikarzy w finale VII edycji konkursu na polski dramat współczesny "Metafory  Rzeczywistości". Jego film „Obcy” zdobył m.in. Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Cinemaforum w Warszawie oraz nagrodę za najlepszy scenariusz konkursu Młodego Kina „Piękni Dwudziestoletni” w Warszawie.