zdjecia video

KASIE

Streszczenie: 

Pełna absurdalnego humoru opowieść o niezgodzie na banał i szarość codziennego życia. Kasia, młoda żona i matka, buntuje się przeciw narzuconej jej przez okoliczności roli „kury domowej”. Dzięki swej wybujałej wyobraźni powołuje do życia inne Kasie, obsadzając siebie w rolach życiowych – jej zdaniem – bardziej kolorowych, ciekawszych, niosących ze sobą silne emocje i możliwość przeżycia intrygujących przygód. Fantazjuje, stawiając się w sytuacjach czasami niebezpiecznych, czy wręcz groźnych, ale z pewnością nie tak nudnych, jak jej codzienna egzystencja. A ponieważ pożywkę dla jej wyobraźni stanowią zdarzenia i sytuacje kreowane przez kino popularne – spektakl pełen jest obrazowych odniesień, czy wręcz aluzji do filmowych konwencji, gatunków, czasami nawet ujęć nasuwających skojarzenia z filmami Tarantino, czy „czarnym kryminałem”. Reżyser mnoży absurdalne sytuacje i gagi, zaburza tradycyjną narrację, budując intrygującą i atrakcyjną dla widza strukturę „fantazji w fantazji”.

Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności oraz nagrody za scenografię (Paulina Czernek-Banecka), muzykę (Paweł Jabłoński), drugoplanową rolę kobiecą (Kaja Walden) podczas 4. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2020 roku. 

 

 ZWIASTUN

Występują: 

Agnieszka Skrzypczak (Kasia / Katarzyna)

Mateusz Znaniecki (Paweł / Facet 2 / Szef)

Kaja Walden (Uczę się / Kumpelka / Dama / Telemarketerka / Bohaterka / Kelnerka / Typiara od Chudego)

Rafał Mohr (DJ / Facet / Pan w garniturze / Chudy / Detektyw Królik)

AUTOR TEKSTU: Wojciech Tremiszewski,

REŻYSERIA: Filip Gieldon,

ZDJĘCIA: Szymon Kluz,

SCENOGRAFIA: Paulina Czernek-Banecka,

KOSTIUMY: Iga Sylwestrzak​,

MONTAŻ: Tomasz Ciesielski PSM,

MUZYKA: Paweł Jabłoński​,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,  

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.

 

CZAS TRWANIA: 48'46''

ROK PRODUKCJI: 2019

WOJCIECH TREMISZEWSKI

AUTOR TEKSTU

 

(ur. 1978) Aktor, reżyser, scenarzysta, edukator Stowarzyszenia Teatralno - Edukacyjnego Teatru Wybrzeżak w Gdańsku. Członek grupy teatralnej Muflasz i kabaretu Limo. Założyciel i koncepcyjny lider trójmiejskiego teatru improwizacji W Gorącej Wodzie Kompani. Od 2006 roku improwizuje na scenie, m.in. w kabaretowym serialu improwizowanym Spadkobiercy. Występuje m.in. w monodramie swojego autorstwa Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej. Za sztukę Kasie otrzymał w 2018 roku I Nagrodę w otwartym konkursie dramaturgicznym na utwór dla TEATROTEKI ogłoszonym przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i WFDiF.

 

FILIP GIELDON

REŻYSER

(ur. 1983 w Sztokholmie) Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. W wieku 26 lat powrócił do kraju swoich rodziców i podjął studia na Wydziale Reżyserii PWSTTviF w Łodzi (dyplom 1915). Reżyser i scenarzysta kilkunastu etiud, dokumentów i krótkich filmów fabularnych, m.in. Pocałunek (pokazany na ponad 100 festiwalach na całym świecie, otrzymał ponad 20 nagród), Luna (Nagroda za reżyserię na FPFF w Gdyni w konkursie Młodego Kina (2015), Egzamin dojrzałości (Główna Nagroda na Festiwalu „Prowincjonalia” we Wrześni, 2016). Równolegle z twórczością filmową rozwija działalność teatralną. Reżyseruje spektakle

m.in. w Teatrze WARSawy (Gruzy, 2013), Teatrze Śląskim w Katowicach (Antygona w Nowym Jorku, 2016), Teatrze Aleksandra Fredry W Gnieźnie (Panna Julia, 2017), Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (Rewolta, 2017) Teatrze „Bagatela” w Krakowie (Szklana menażeria, 2018). Jego debiut dramaturgiczny, sztuka Szwedzkie blade blondynki nie idą do nieba, zakwalifikowała się w 2019 roku do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.