zdjecia video

Humani

Streszczenie: 

Utwór z gatunku socjologicznego science fiction. Rozwinięte technologie pozwalają na stworzenie istot humanoidalnych, które mają zaspokoić ludzką potrzebę bliskości innej osoby. Główna bohaterka, po nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, kiedy robot potrafiący upodobnić się do człowieka zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania, a nawet cierpienia. Komedia nie pozbawiona refleksji o problemie sztucznej inteligencji, a także o skomplikowanej naturze potrzeb człowieka, a w szczególności kobiety.

Spektakl zdobył nagrodę Gold Remi w kategorii Science Fiction na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston w 2019 roku.

Występują: 

Anna Ilczuk (Em),

Mateusz Damięcki (Mi / Dżo),

Philippe Tłokiński (Szi),

Katarzyna Figura (Matka),

Krzysztof Dracz (Ojciec),

Rozalia Mierzicka (Kit),

Rafał Maćkowiak (Markus/ Właściciel humanki),

Mariusz Zaniewski (Edi),

Mateusz Grydlik (Asystent firmy i-Human),

Małgorzata Ścisłowicz (Właścicielka humana).

 

AUTOR TEKSTU: Jarosław Murawski,

REŻYSERIA: Katarzyna Trzaska,

ZDJĘCIA: Karina Kleszczewska P.S.C.,

SCENOGRAFIA: Marta Skajnowska,

KOSTIUMY: Emilia Skowrońska,

MONTAŻ: Kuba Motylewski,

MUZYKA: Ramona Rey, Igor Czerniawski,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI:  Paweł Mantorski,

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.

 

CZAS: 60’46’’ / ROK PRODUKCJI: 2016

JAROSŁAW MURAWSKI

AUTOR TEKSTU

Dramatopisarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs scenariopisarstwa w The National Institut of Dramatic Art w Sydney. Współpracował z Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka i z Teatrem IMKA w Warszawie. Jego sztuka Na Boga! w reżyserii Marcina Libera (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2013) zdobyła pięć nagród, w tym Nagrodę Główną, na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu oraz podczas 6. Festiwalu Boska Komedia w Krakowie, znalazła się również w finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Autor sztuk wyreżyserowanych przez Ewelinę Marciniak: Gałgan we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i wielokrotnie nagradzanej Morfiny  (adaptacja powieści Szczepana Twardocha) w Teatrze Śląskim w Katowicach.

 

KATARZYNA TRZASKA

REŻYSERIA

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Urodzona w Toruniu, absolwentka filologii angielskiej UMK w Toruniu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej debiut dokumentalny 10 lat do Nashville (2009), opowiadający o spełnieniu marzeń muzycznie utalentowanej sprzątaczki, był pokazywany i nagradzany na 11 festiwalach w Polsce i na świecie m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film Maksimum przyjemności (2014) zdobył pierwszą nagrodę w kategorii dokumentu na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu i był pokazany na wielu festiwalach międzynarodowych, m.in. Vision du Reel w Szwajcarii, Festroia w Portugalii, DocsDF w Meksyku, Escales Documentaires we Francji.