zdjecia

BABCIA MÓWI PA, PA

Streszczenie: 

Krzyś bardzo kocha swoją Babcię, która – jak nikt inny  - potrafi w zabawie wyczarować dla niego świat pełen przygód. Jednak pewnego dnia Babcia po prostu znika. Rodzice Krzysia nie potrafią, a może nie chcą, odpowiedzieć mu na pytanie: co się stało z Babcią? Chłopiec postanawia odnaleźć Babcię i wraz z Komandosem, ulubioną plastikową zabawką, którą kiedyś dostał od Babci, wyrusza na jej poszukiwanie. W swej wyobraźni dociera do bajkowych krain, gdzie spotyka przedziwne postaci: odrzucone, zapomniane i smutne zabawki , dzieci, które nie chcą dorosnąć, mityczne stwory chroniące dostępu do tajemnicy Czasu. W poszukiwaniach, oprócz Komandosa, Krzysia wspiera jego tajemniczy  Anioł Stróż, który pomaga mu zawsze w podejmowaniu trudnych decyzji.

To familijny, mądry spektakl pozwalający dzieciom zrozumieć naturalność zmian w życiu oraz  konieczność pogodzenia się z przemijaniem i utratą bliskiej osoby.

Przedstawienie dla widzów od lat 6.

Występują: 

Dorota Pomykała (Babcia / Superbabcia)

Agnieszka Przepiórska (Mama)

Rafał Rutkowski (Tata)

Wojciech Stolorz (Anioł Stróż)

Filip Kosior (Komandos)

Przemysław Chojęta (Miś)

Agnieszka Findysz (Lalka)

Mateusz Trzmiel (Pierrot)

Anna Mierzwa (Owieczka)

Rafał Derkacz (Robert)

Monika Babuła (Zuzia)

Bartłomiej Firlet (Przewodnik)

Franciszek Szymański (Krzyś)

 

AUTORKI TEKSTU: Agata Biziuk, Agnieszka Makowska,

REŻYSERIA: Agata Biziuk,

ZDJĘCIA: Szymon Kluz,

SCENOGRAFIA: Paweł Brajczewski,

KOSTIUMY: Katarzyna Proniewska-Mazurek, Maksymilian Mac,

CHARAKTERYZACJA: Milena Jura, Hanna Leśna,

MONTAŻ: Ignacy Ciunelis,

MUZYKA: Piotr Klimek,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Aleksander Musiałowski,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,  

PRODUCENT: Maciej Stanecki.

 

CZAS: 52'14''

ROK PRODUKCJI: 2020

AGATA BIZIUK

WSPÓŁAUTORKA TEKSTU / REŻYSERKA

Reżyserka i dramatopisarka. Absolwentka Wydziału Reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Historii Sztuki (w perspektywie społecznej i politycznej)  w Collegium Civitas w Warszawie. Ukończyła także kurs reżyserii filmowej Studio Prób w Wajda School&Studio.

W teatrze realizuje zwykle przedstawienia oparte na własnych tekstach lub dokonuje daleko posuniętych adaptacji. Jest finalistką Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2013), Jej autorski spektakl Babcia mówi pa, pa wystawiony w Teatrze Rampa w Warszawie zdobył  Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawane przez Polski Ośrodek ASSITEJ. Reżyserowała m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi (Horror Vacui), Teatrze Muzycznym w Gliwicach, w koprodukcji a Walnym Teatrem (Prometeusz), Teatrze Krypta w Szczecinie (Medium Rzeczy Pospolitych), Teatrze Polskim w Poznaniu (Dracula. Vagina dentata oraz Konstelacje), Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Wariat i zakonnica), Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (Shakespeare), Teatrze im. St.I. Witkiewicza w Zakopanem (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie oraz Dom widzących ducha), Teatrze Nowym w Poznaniu (Kalina), Teatrze Warsawy W Warszawie (Skłodowska Radium Girl), Teatrze Żydowskim w Warszawie (Pekin).

Współpracuje ze Studiami Filmowymi, w których tworzy teledyski muzyczne.

 

AGNIESZKA MAKOWSKA

WSPÓŁAUTORKA TEKSTU

Aktorka, dramatopisarka, pedagog. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (obecnie Filii w Białymstoku). Jest wykładowcą na tej uczelni.  

Wraz z reżyserką Agatą Biziuk współtworzyła teatr Nieformalna Grupa Avis. Współpracowała z Teatrem Adama Walnego, Kompanią Doomsday oraz Vilde&Vogel Figurentheater.

Jest współautorką trzech sztuk dla dzieci, m.in. Babcia mówi pa, pa,, a także jednej dla dorosłych Dracul@. Vagina Dentata. Zajmuje się także scenografią teatralną, m.in. do spektakli:  Däumelinchen (Piccolo Theater, Cottbus), Animacje (Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach) . Jako aktorka współpracowała z Teatrami:  Pleciuga i Piwnica przy Krypcie w Szczecinie, Teatrem Nowym w Łodzi, Łaźnią Nową w Krakowie, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, Teatrem Syrena w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie.