Miłość na wybiegu

"Miłość na wybiegu" to bajka o Kopciuszku, tyle że osadzona w realiach współczesnej Polski. Reżyser Krzysztof Lang przyznał ponadto, że jest to trochę polska wersja filmu "Diabeł ubiera się u Prady" z rodzimymi elementami. Zdjęcia były kręcone w Polsce i na Maderze. Obok gwiazdorskiej obsady widz ma okazję podziwiać znane postaci świata mody: projektantów, modelki, bywalców pokazów, m. in. na ekranie pojawiają się: Maciej Zień, Karolina Malinowska, Jaga Hupało. Producenci reklamowali film jako"najmodniejszą komedię sezonu".

Niedoświadczona dziewczyna z prowincji trafia do pełnego blichtru świata mody i kolorowych magazynów. Mimo wielu pokus i nie zawsze uczciwych zagrywek zmanierowanych ludzi z branży, ona ciągle pozostaje sobą. Znajduje też swojego księcia i prawdziwą miłość.

 

Główna bohaterka to 20 - letnia Julka, mieszkająca w niewielkiej nadmorskiej miejscowości, gdzie jej rodzice prowadzą smażalnię ryb. Jedynaczka musi im pomagać, czego wręcz nie cierpi. Dziewczynie marzy się wielki świat i studia artystyczne w Warszawie. Wbrew utyskującej matce, która uważa, że w sezonie do pracy w rodzinnym biznesie potrzebna jest każda para rąk, Julka stawia na swoim. Jedzie na egzamin. Przedtem jednak chce pożegnać się ze starymi kątami, dziką plażą, gdzie często spędza czas ze swoim chłopakiem, Michałem. Zabiera na spacer psa, który odkrywa na wydmach jej ukochanego w ramionach innej. Cały świat wali się dziewczyni na głowę, opuszcza dom z rozdartym sercem. Na egzaminie myśli o Michale i w rezultacie oddaje pustą kartkę. Mimo że oblała egzamin, nie zamierza wracać do domu. Kontaktuje się z letniczką, panią Martą, która, wyjeżdżając od nich, zostawiła swój numer telefonu. Kobieta ma szerokie znajomości, prowadzi w stolicy elegancki salon fryzjerski, gdzie bywają celebrytki i gwiazdy show - biznesu. Pani Marta daje dziewczynie dach nad głową, w zamian za pomoc w pracach domowych. Julka trafia szybko do świata mody i pięknych modelek.

W salonie Marty stałą klientką jest dumna i ambitna właścicielka agencji modelek, Marlena, która poszukuje nowej, świeżej twarzy do kolejnej kampanii. Kiedy jej najlepszy fotograf i zarazem kochanek, Kacper, przedstawia serię najnowszych zdjęć ze znaną modelką, szefowa nie jest zadowolona z efektu jego pracy i proponuje mu sesję z niezepsutą jeszcze Julką. Cyniczny i nastawiony tylko na sukces Kacper zrobi wszystko, by zdjęcia z nową dziewczyną wypadły jak najlepiej. Od razu jednak widać, że jest nią oczarowany od pierwszego wejrzenia. I to właśnie w nim Julka znajdzie sojusznika i przyjaciela, próbując się odnaleźć w drapieżnym świecie show - biznesu.

Znajomość fotografa i młodziutkiej modelki przeradza się w głębsze uczucie. Julka będzie musiała stawić czoło zazdrosnej Marlenie oraz jej przyjaciółce, Ilonie, naczelnej poczytnego miesięcznika, knującej perfidne intrygi. [TVP]

Reżyseria: 
Krzysztof Lang
Zdjęcia: 
Michał Englert
Produkcja: 
Polska
Data premiery: 
21.08.2009
Rok produkcji: 
2009