PLAN FILMOWY dla zwiedzających

III edycja projektu PLAN FILMOWY ze scenografią z filmu  7 uczuć  oraz edukacyjnego cyklu filmowego  Historia w ożywionych obrazach

PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja ścieżki zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w nowoczesne multimedia.

PLAN FILMOWY składa się z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej

Wchodząc do części scenograficznej zwiedzający mogą zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - korytarz szkolny i klasę,  prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy może przenieść się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadzi do pracowni kostiumografa opowiadając o  powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogą sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of.

Projekt PLAN FILMOWY stworzony został z myślą o wspieraniu realizacji m.in. programów szkolnych w zakresie elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe m.in. z zakresu edukacji historycznej, obywatelskiej, medialnej, kulturalnej i artystycznej. Działania projektu skierowane są do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych.

Zwiedzanie PLANU FILMOWEGO odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu zwiedzania.

Czas zwiedzania: 2,5 godziny.

W 2018 roku projekt PLAN FILMOWY - "EDUKACJA NA PLANIE FILMOWYM. Historyczno - filmowa przestrzeń multimedialna i pakiety edukacyjne dla szkół" został finalistą prestiżowego Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2017 w kategorii Edukacja i Multimedia. Plebiscyt organizowany jest przez Muzeum Historii Polski.

Film prezentujący PLAN FILMOWY dla zwiedzających:

PLAN FILMOWY na portalach społecznościowych:

 
Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.