PLAN FILMOWY 70 LAT WFDiF - PROJEKT ZAKOŃCZONY

Zajęcia filmowe i oprowadzania.

Na PLANIE FILMOWYM, w otoczeniu wyjątkowej scenografii, kostiumów i rekwizytów uczestnicy zajęć i zwiedzający poznawali mało znane zawody filmowe i najciekawsze procesy produkcji filmowej.
Narracja ścieżki oprowadzania zainspirowana została historią Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której powstały Kroniki Filmowe, wyprodukowano wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki.

Wśród atrakcji programu zajęć na PLANIE FILMOWYM znajdowały się:

  • projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej,
  • przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO,
  • multimedialne zadania edukacyjne,
  • projekcja materiałów making of
  • przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednego z filmów cyklu Teatroteka Młodego Człowieka
  • scenografia i kostiumy z filmów "A niech to Gęś kopnie!" i "Królewna Logorea i Niedźwiedź".
Program zajęć i oprowadzań po PLANIE FILMOWYM skierowany był do uczniów szkół podstawowych (od 8 roku życia), szkół ponadpodstawowych, a także studentów, grup rodzinnych i seniorów oraz osób indywidualnych.
Projekt PLAN FILMOWY stworzony został z myślą o wspieraniu realizacji m.in. programów szkolnych, w szczególności elementów dotyczących edukacji filmowej, posiada także cechy ponadprzedmiotowe z zakresu edukacji historycznej, kulturalnej i artystycznej.

Zwiedzanie PLANU FILMOWEGO odbywało się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej.

PLAN FILMOWY 70 LAT WFDiF dostepny był dla zwiedzających (z wyłączeniem okresów zamknięcia z powodu stanu pandemii), od września 2019 r. do czerwca 2021 r.

 

   

Projekt był współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej