POLSKA NIEPODLEGŁA WYSTAWA

WYSTAWA PREZENTUJĄCA KULISY POWSTAWANIA NIEZWYKŁEGO CYKLU FILMÓW

 

Wystawa JAK POWSTAJE FILM? POLSKA NIEPODLEGŁA - HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH opowiada o realizacji filmowego cyklu edukacyjnego POLSKA NIEPODLEGŁA - HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH, wyprodukowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. 

Ekspozycja przedstawia kulisy powstawania serii i odkrywa przed widzami tajniki produkcji filmowej, od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne.

Na wystawie widzowie mają okazję zobaczyć kostiumy filmowych bohaterów, m.in.: Józefa Piłsudskiego, Emilii Plater, Tadeusza Kościuszki, obejrzeć fotosy i werki z planu filmowego oraz materiały i szkice wykorzystane przy produkcji. 

Wystawie towarzyszą również specjalne pokazy VR (ang. virtual reality), które pozwalają widzom przenieść się na plan jednego z filmów z cyklu, z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i poczuć niezwykłą atmosferę pracy na planie.

 

SKLEP FILMOWY

Na wystawie znajduje się również SKLEP, w którym można zakupić pamiątki, wydawnictwa DVD oraz książki o tematyce filmowej. 

Informacje o dostępnych wydawnictwach DVD Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych znajdziesz TUTAJ. 

 

LOKALIZACJA i WSTĘP

Wystawa znajduje się w budynku nr 4A na terenie WFDiF. SPRAWDŹ NA MAPIE

Godziny otwarcia: pon-pt, 10:00 - 17:00. 

Kontakt: 22 559 33 81

Wstęp na wystawę jest BEZPŁATNY. Nie obowiązują rezerwacje.

 

Więcej o cyklu "Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach" w mediach społecznościowych:

WFDIF

POLSKA NIEPODLEGŁA 

 

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.