Zostań w domu z WFDiF

W ramach akcji #zostańwdomu udostępniamy nasze produkcje on-line.

 

Na stronie Dokument Cyfrowo można obejrzeć dokumenty po rekonstrukcji cyfrowej.
W ramach projektu Dokument Cyfrowo, digitalizowane są najcenniejsze dzieła polskiej szkoły dokumentu. Dzięki temu, powstaje wyjątkowa cyfrowa kolekcja filmów zrealizowanych przez tak wybitnych  twórców, jak Andrzej Munk, Krzysztof Kieślowski, Jan Łomnicki, Tadeusz Makarczyński, Ludwik Perski, Maria Kwiatkowska, Władysław Ślesicki, Kazimierz Karabasz, Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski i wielu innych. Najbardziej znaczące dzieła polskiego dokumentu, zrekonstruowane cyfrowo, stanowią istotny element edukacyjny służący nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także wszystkim zainteresowanym, tak w zakresie edukacji filmowej, jak i również nauki historii, wiedzy o społeczeństwie, czy języka polskiego.

 

Od 17 do 28 marca na kanale Vimeo Wytwórni można obejrzeć dwa filmy z cyklu "Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach":

▪️ Wojciech Kossak. Przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie 24 marca 1794 r.

▪️ Stanisław Kaczor-Batowski. Wejście strzelców Józefa Piłsudskiego do Kielc.

Filmy dają widzom niepowtarzalną okazję, aby niejako wejść do wnętrza obrazu, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy, a także poznać kontekst historyczny wydarzeń przedstawionych na obrazie.

Nauczycielom, edukatorom i wszystkim miłośnikom historii polecamy bezpłatne materiały dydaktyczne dostępne w Bazie Materiałów Edukacyjnych WFDiF na stronie https://edukacja.wfdif.pl/.

 

Zapraszamy do oglądania i na lekcję historii on-line!

 

Wkrótce kolejne tytuły z naszej filmografii!