Zostań w domu z WFDiF

 

W ramach akcji #zostańwdomu udostępniamy nasze produkcje online.

 

Nauczycieli, rodziców i uczniów zapraszamy do korzystania z naszej Bazy Materiałów Edukacyjnych.

Wystarczy założyć konto, by uzyskać bezpłatny dostęp do zbioru materiałów znajdujących się w Bazie.

Scenariusze lekcji, karty pracy, prezentacje, zadania i quizy z pewnością pomogą w urozmaiceniu domowych lekcji.

Na filmowy deser zapraszamy do obejrzenia materiałów making of z planów filmów, które pokazują pracę ekipy i wyzwania etapu zdjęciowego produkcji filmowej. Dla pasjonatów kina polecamy opracowania zagadnień dotyczących edukacji filmowej.

www.edukacja.wfdif.pl

 

Zapraszamy do oglądania i na lekcję historii online!

 

 

Na stronie Dokument Cyfrowo można obejrzeć dokumenty po rekonstrukcji cyfrowej.

W ramach projektu Dokument Cyfrowo, digitalizowane są najcenniejsze dzieła polskiej szkoły dokumentu. Dzięki temu, powstaje wyjątkowa cyfrowa kolekcja filmów zrealizowanych przez tak wybitnych  twórców, jak Andrzej Munk, Krzysztof Kieślowski, Jan Łomnicki, Tadeusz Makarczyński, Ludwik Perski, Maria Kwiatkowska, Władysław Ślesicki, Kazimierz Karabasz, Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski i wielu innych. Najbardziej znaczące dzieła polskiego dokumentu, zrekonstruowane cyfrowo, stanowią istotny element edukacyjny służący nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także wszystkim zainteresowanym, tak w zakresie edukacji filmowej, jak i również nauki historii, wiedzy o społeczeństwie, czy języka polskiego.

 

 

Zachęcamy do odwiedzania strony projektu edukacyjnego PLAN FILMOWY na facebooku.

Mimo, że drzwi do hali, w której znajduje się nasza przestrzeń edukacyjna muszą pozostać zamknięte, nie ustajemy w eksplorowaniu i odkrywaniu przed publicznością najciekawszych zagadnień związanych z pracą filmowców. Przypominamy też poprzednie edycje naszych projektów - to atrakcja dla tych, którzy nie mieli okazji odwiedzić przestrzeni scenograficznych prezentowanych w Wytwórni od 2013 r.

Na facebooku Plan Filmowy publikujemy materiały filmowe, reportaże z oprowadzań, zapisy warsztatów, spotkań z twórcami oraz informacje dotyczące najciekawszych aspektów pracy na planie.

 

 

WFDiF udostępnia również cykl wykładów prof. Tadeusza Lubelskiego o historii kina polskiego, które nagrywane były w przestrzeni Planu Filmowego.

Przez cały tydzień na kanale Vimeo Wytwórni można obejrzeć film z cyklu "Historia Kina Polskiego".

Wykład 12. - Trudny powrót do Europy. Opowiada teoretyk i historyk filmu prof. Tadeusz Lubelski.

 

 

Od 17 marca do 10 kwietnia (PROJEKT ZAKOŃCZONY) na kanale Vimeo Wytwórni można obejrzeć dwa filmy z cyklu "Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach":

▪️ Wojciech Kossak. Przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie 24 marca 1794 r.

▪️ Stanisław Kaczor-Batowski. Wejście strzelców Józefa Piłsudskiego do Kielc.

Filmy dają widzom niepowtarzalną okazję, aby niejako wejść do wnętrza obrazu, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy, a także poznać kontekst historyczny wydarzeń przedstawionych na obrazie.

 

Wkrótce kolejne tytuły z naszej filmografii!

 

Fot. Wojciech Radwański. Teatroteka "Kobieta w lustrze" reż. Waldemar Raźniak.