Zapraszamy na wystawę do WFDiF

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych!

             

Wystawa JAK POWSTAJE FILM? POLSKA NIEPODLEGŁA - HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH opowiada o realizacji filmowego cyklu edukacyjnego POLSKA NIEPODLEGŁA - HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH, wyprodukowanego przez WFDiF. 

Ekspozycja przedstawia kulisy powstawania serii i odkrywa przed widzami tajniki produkcji filmowej, od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne. 

Na wystawie można zobaczyć kostiumy filmowych bohaterów, obejrzeć fotosy i werki z planu filmowego, a także materiały archiwalne i szkice wykorzystane przy realizacji. 

Wystawie towarzyszą również specjalne pokazy VR (ang. virtual reality), które pozwalają widzom przenieść się na plan jednego z filmów z cyklu, z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i poczuć niezwykłą atmosferę pracy na planie.

 

      

 

 

SKLEP FILMOWY

Na wystawie znajduje się również SKLEP, w którym można zakupić pamiątki, wydawnictwa DVD oraz książki o tematyce filmowej. 

 

LOKALIZACJA i WSTĘP

Wystawa znajduje się w budynku nr 4A na terenie WFDiF. SPRAWDŹ NA MAPIE

Godziny otwarcia: pon-pt, 10:00 - 17:00. 

Wstęp na wystawę jest BEZPŁATNY. Nie obowiązują rezerwacje.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

INFORMACJE DO POBRANIA

 

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych prowadzi szereg działań z zakresu edukacji.

Wśród projektów znajduje się cieszący się dużą popularnością projekt PLAN FILMOWY dla zwiedzających oraz Warsztaty wokół PLANU FILMOWEGO, a także cykl KONFERENCJI dla nauczycieli.

 

Wytwórnia w mediach społecznościowych:

WFDiF

PLAN FILMOWY

POLSKA NIEPODLEGŁA - HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH

DOKUMENT CYFROWO

WYTWÓRNIA SCENARIUSZY