Zagraniczne media o najnowszej produkcji WFDiF pt. „KOMAR”

Światowa premiera filmu "KOMAR" odbyła się 5 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w  WENECJI.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jest producentem filmu „Komar” w reżyserii Filipa Jana Rymszy, który miał swoją światową premierę w niedzielę w ramach sekcji Midnight Screenings na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To jeden z trzech najważniejszych festiwali filmowych na świecie.

 

Zagraniczna prasa pisze o najnowszej produkcji WFDiF pt. „KOMAR”

 

Niektóre filmy próbują zabawiać widza; ten przykuwa uwagę jak ukąszenie tytułowego komara; nie możesz powstrzymać się przed drapaniem, chociaż wiesz, że to tylko pogorszy sprawę. Jest to odstraszające w skrajny sposób, a jednocześnie zbyt irytujące, by zignorować lub przestać oglądać ten film.

Akcja„Mosquito State” („Komara”) rozprzestrzenia się jak wysypka, jest porywcza i niestabilna, trudna do przewidzenia, jeśli nawet wszyscy wiemy, co przyniesie przyszłość. Wysysanie krwi dopiero się zaczyna. Film Filipa Rymszy powoduje, że nigdy nie przestaniemy tęsknić za lepszym jutrem.

IndieWire

 

„Mosquito State” („Komar”) zapowiada, że zabierze nas na przejażdżkę, a reżyser - Filip Rymsza spełnia tę obietnicę. Bohater filmu - Richard dostrzega, że Wall Street weszło w fazę uciekającego świata i  kaskadowego snu, który może zdestabilizować cały rynek. Zamiast próbować poradzić sobie z problemem za pomocą konwencjonalnej logiki, wchodzi w surrealistyczne sny i decyduje się stworzyć nowy model analityczny wzorowany na rojach komarów.

The Wrap News

 

„Mosquito State” („Komar”) to dramat opowiadający o niedawnej przeszłości. Jest sierpień 2007 roku i świat wydaje się spokojniejszym, bardziej niewinnym miejscem, ale dominuje przeczucie upadłej planety, którą dziś zamieszkujemy. Kluczowy motyw owadów to przypadkowa wskazówka zbliżającej się pandemii.

Cineuropa