Współpraca WFDiF przy filmie pt. „Beginning”

Laboratorium Filmowe WFDiF, które na co dzień zajmuje się m.in. obróbką materiałów filmowych barwnych i czarno-białych 35mm, 16mm i 8mm, przez około rok wspólnie z Zakładem Postprodukcji współpracowało przy międzynarodowej produkcji „Beginning”, do której zdjęcia stworzył operator Arseni Khachaturan. W WFDiF odbywało się wywoływanie, telekino i skan taśmy filmowej.

 

„WFDiF w Warszawie opracowywała i skanowała materiały dzienne. Wykonali świetną robotę i zapewnili szybką obsługę dziennych materiałów, które co tydzień pobieraliśmy z ich serwerów. Skanowanie zostało wykonane w rozdzielczości 4K ” – wspomina operator Arseni Khachaturan.

 

Za swój film „Beginning” reżyser Dea Kulumbegashvili zdobył m.in. nagrodę FIPRESCI na 45. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian obraz został uhonorowany nagrodą Golden Seashell Award za najlepszy film, nagrodą jury za najlepszy scenariusz oraz nagrodami Silver Seashell Award dla najlepszego reżysera i najlepszej aktorki.

 

Piękno kręcenia na taśmie polega na tym, że obrazy wychodzą już z laboratorium, wyglądają fantastycznie” - zauważa Khachaturan.

 

Patrząc na kadry z filmu, nie sposób się z nim nie zgodzić!

 

Laboratorium WFDiF jako jedyne w Polsce posiada rekomendację firmy KODAK w zakresie obróbki chemicznej materiałów barwnych negatywowych i pozytywowych.

 

Link do artykułu:

https://bit.ly/3lvqYyg

 

beginning-1.35.jpg beginning-100261.jpg