WAKACJE Z TEATROTEKĄ!

W ramach I edycji  festiwalu  Teatralny Zdrój  w Horyńcu-Zdroju będzie miała miejsce prezentacja 15 filmów z wyprodukowanego przez WFDiF cyklu Teatroteka.

Prezentowane tytuły  to: WALIZKA; ŻYD; FEINWEINBLEIN; KRZYWY DOMEK;  ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY SOLIDARNOŚĆ;  WALENTYNA;  DZIEŃ DOBRY, WSZYSCY UMRZEMY; HANOCH ODCHODZI BEZ SŁOW;, DOLCE VITA; TAJNY KLIENT; HUMANI;  WIZYTA; WASZA WYSOKOŚĆ; TRASH STORY; PRAWDA.

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA CZUŁEGO BARBARZYŃCY, związana z wydawnictwem Czuły Barbarzyńca Press, które ma w swoim dwudziestoletnim dorobku edycje literatury pięknej, eseistykę, książki dla dzieci.

FESTIWAL TEATRALNY ZDRÓJ to  wakacyjne spotkania teatralne w Horyńcu Zdroju, składające się z pokazów spektakli małych form z Polski, połączonych ze spotkaniami autorskimi i debatami, warsztatami dla młodzieży i dorosłych, projekcjami ekranizacji teatralnych, wystawami i czytaniem literatury dla najmłodszych. Ideę przyświecającą pomysłowi stanowi chęć nawiązania do bogatej i nadal żywej tradycji teatralnej Horyńca-Zdroju i powołanie w uzdrowisku wakacyjnego i corocznego
festiwalu teatralno-literackiego z udziałem cenionych i wybitnych artystów z całej Polski.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-20 sierpnia 2017 roku.