UROCZYSTA PREMIERA FILMU "ZUPA NIC"

W warszawskim kinie Multikino Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera koprodukcji WFDiF pt. „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej.

 

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_1.jpg

fot. Jarosław Antoniak

 

Historia dzieciństwa bohaterek znanych z przeboju reżyserki „Moje córki krowy” zabiera widza w nostalgiczną podróż w czasy PRL-u. Na czerwonym dywanie, obok Kingi Dębskiej i producenta filmu – Zbigniewa Domagalskiego, pozowały gwiazdy produkcji: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Rafał Rutkowski, Marcin Bosak oraz debiutujące, młode aktorki Alicja Warchocka i Barbara Papis, a także autor piosenki promującej film oraz prowadzący uroczystość – Artur Andrus. Magii dawnych lat dali porwać się także zaproszeni goście, przedstawiciele świata sztuki, kultury i show-biznesu, między innymi: Maria Dębska, Marcin Kwaśny, Marcin Dąbrowski, Lana Nguyen, Agnieszka Kawiorska.

Film w kinach od 27 sierpnia

 

„Zupa nic” na czerwonym dywanie!

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_2.jpg 

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_3.jpg 

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_4.jpg

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_5.jpg 

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_6.jpg 

zupa_nic_fot._jaroslaw_antoniak_8.jpg

 

„Zupa nic” – zwiastun filmu

https://youtu.be/HMAC7T3PNks

Piosenka Artura Andrusa i Moniki Borzym ️

https://youtu.be/uuLx9c3vAh8

 

Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

 

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

 

Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji - Kinga Dębska, reżyserka.

 

222002506_10159171128506564_8470900341993559187_n_0.jpg

Gatunek: komedia obyczajowa

Produkcja: Zbigniew DomagalskiStudio Filmowe Kalejdoskop

Koprodukcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Axi Immo Group

Add Sum

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Scenariusz i reżyseria: Kinga Dębska („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”)

Obsada: Adam Woronowicz („Mayday”, „7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”), Kinga Preis („Dom zły”, „Pod Mocnym Aniołem”), Ewa Wiśniewska („Zbliżenia”, „Piąta pora roku”), Katarzyna Kwiatkowska („Dzień kobiet”, „Ile waży koń trojański”), Rafał Rutkowski („Juliusz”, „Zabawa zabawa”), Barbara PapisAlicja Warchocka („Zabawa zabawa”, „Żmijowisko”)