TEATROTEKA „NAD” W TVP KULTURA

We wtorek, 9 maja, o godz. 22:00 w TVP Kultura zostanie pokazana Teatroteka "NAD" sztuka autorstwa i reżyserii Mariusza Bielińskiego, zrealizowana przez WFDiF w ramach projektu TEATROTEKA.

 

Występują: Eryk Lubos, Henryk Talar, Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Anna Terpiłowska, Andrzej Blumenfeld, Krzysztof Plewako-Szczerbiński.

 

_j2a0594_0.jpg _j2a0680.jpg 

 

W planie realistycznym śledzimy historię Jakuba. Skazany za zbrodnię, której nie popełnił, po dwudziestu latach wychodzi z więzienia. Ale czy może być wolny? „Wolność to brak tajemnicy”.   Jakub poznaje tożsamość jedynego świadka, którego oskarżenia były podstawą skazania…Z rozmów i poetyckich monologów zbudowany zostaje zapis rodzinnego i społecznego dramatu.

 

Spektakl otrzymał nagrodę Silver Remi w kategorii Dramatic Independent Experimental Film and Videos na międzynarodowym festiwalu World Fest w Houston. Został również nagrodzony za muzykę (Tomasz Łuc) i pierwszoplanową rolę męską (Krzysztof Stroiński) poczas 1. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2017 roku.

 

_j2a1347_0.jpg _j2a2446.jpg
fot. Wojciech Radwański

 

AUTOR SZTUKI I REŻYSERIA: Mariusz Bieliński

ZDJĘCIA: Arek Tomiak P.S.C.

SCENOGRAFIA: Anna Wunderlich

KOSTIUMY: Elżbieta Radke

MUZYKA: Tomasz Łuc

MONTAŻ: Jakub Motylewski

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

teatroteka_logo_na_bialym_tle-1_3.jpg