TEATROTEKA na 35mm.online już dostępna!

W 10. rocznicę powstania TEATROTEKI udostępniamy ją na platformie 35mm.online, gdzie można obejrzeć 25 produkcji, a ich ilość będzie się sukcesywnie powiększać.

 

35_t.png

 

TEATROTEKA to realizowany od 2013 roku projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych o charakterze artystycznym i edukacyjnym.

35mm.online proponuje specjalne kolekcje tematyczne, którymi zaprasza w świat TEATROTEKI.

 

1_35_t.png

 

TEATROTEKA to wyprodukowany przez WFDiF cykl, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 10-lecia istnienia. Podczas tych lat powstał szereg wyjątkowych produkcji, w których zadebiutowało wielu reżyserów młodego pokolenia m.in.: Agnieszka Smoczyńska, Piotr Domalewski, Wawrzyniec Kostrzewski, Adam Sajnuk. TEATROTEKA wykorzystuje potencjał technologii filmowej do ekranizacji najbardziej wartościowych utworów „młodej” polskiej dramaturgii teatralnej. Zamysł jest prosty, młodzi twórcy na początku drogi zawodowej dostają za zadanie przełożyć na język filmu sztukę teatralną – sztukę współczesną, napisaną z myślą o scenie, a jednak odmienną konwencją i stylistyką od klasycznego dramatu, na wskroś nowoczesną, dialogującą z kanonem. Za adaptację utworów teatralnych odpowiadają debiutujący reżyserzy przy wsparciu doświadczonej ekipy filmowej (m.in. autorów zdjęć: Arkadiusz Tomiak, Łukasza Gutt, Paweł Flis), redaktorów (Maciej Wojtyszko, Krzysztof Domagalik, Zenon Butkiewicz) oraz technologii i infrastruktury filmowej z WFDiF.

 

2_35_t.png

 

Cykl TEATROTEKA jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapraszamy na 35mm.online