RUSZAMY NA PLAN!

RUSZAMY NA PLAN!

 

W związku z wprowadzonym trzecim etapem tzw. „odmrażania gospodarki” umożliwiającym m.in. realizacje filmów i seriali Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zamierza w najbliższym czasie powrócić do kontynuacji prac produkcyjnych nad swoimi projektami.

W najbliższych tygodniach Wytwórnia planuje wznowić zdjęcia do filmu fabularnego „Raport Pileckiego” w reżyserii Leszka Wosiewicza, a także rozpocząć produkcję fabularyzowanego dokumentu pt. „Walcząca” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób zaangażowanych w proces produkcji ww. filmów, WFDIF opracowała wytyczne dla realizowanych przez siebie produkcji w trakcie stanu epidemii. Wytyczne te określają środki bezpieczeństwa niezbędne do rozpoczęcia produkcji filmowej, a także kształtują obowiązki członków grupy zdjęciowej przy jednoczesnym uwzględnieniu charakteru i specyfik każdej produkcji. Dokument ten stanowi jasną i klarowaną pomoc dla kierowników produkcji w procesie planowania i realizacji zdjęć w nowych warunkach. 

 

Fot. Krzysztof Wiktor