Rusza I edycja TEATROTEKI FEST!

TEATROTEKA FEST to pierwsza próba zebrania w jednym miejscu i czasie wszystkich zrealizowanych do tej pory utworów w ramach cyklu TEATROTEKA. Wśród 25 ekranizacji znajdą się spektakle już nagrodzone na innych festiwalach, przedstawienia przyjmowane z dużym uznaniem podczas publicznych prezentacji (m.in. w Instytucie Teatralnym, w którym od trzech lat, raz w miesiącu, odbywają się pokazy) oraz spektakle nowe, dla których nasz festiwal będzie pierwszą okazją na spotkanie z widzem.

 

 

 

 

Przez pięć dni publiczność TEATROTEKI FEST będzie miała okazję poznawać prace najzdolniejszych młodych dramatopisarzy, reżyserów, operatorów, scenografów oraz cieszących się wielkim uznaniem i popularnością aktorów w, nierzadko, bardzo mocnych, wyrazistych kreacjach.

Organizatorami TEATROTEKA FEST są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza. Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Partnerem Festiwalu jest Onet. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekcje festiwalowe odbywać się będą od 8 do 12 lutego w przystosowanym specjalnie do potrzeb festiwalu Teatrze Collegium Nobilium (Warszawa, ul. Miodowa 22/24), Szczegóły w planie projekcji. Wstęp na wszystkie pokazy będzie bezpłatny, a spotkania - otwarte dla widzów. 

Więcej informacji na stronie www.teatroteka.com.pl.

Zobaczmy się na widowni, poznajmy wspólnie nowe kadry teatru!

Festiwal TEATROTEKA FEST adresowany jest do osób powyżej 16-tego roku życia.