POWSTAJE SERIAL "U PANA BOGA W KRÓLOWYM MOŚCIE"

Trwają prace na planie zdjęciowym nowej produkcji WFDiF pt. "U Pana Boga w Królowym Moście" w reżyserii Jacka Bromskiego.

To kontynuacja kultowej serii "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą", których akcja dzieje się na terenie Województwa Podlaskiego, i gdzie spotykamy tych samych, dobrze znanych bohaterów, m.in. Proboszcza, Komendanta i Burmistrza w sielankowym podlaskim krajobrazie.

 

4_13.jpg 3_19.jpg

 

Tym razem intryga komedii przebiega wokół wydarzenia, które, jak się okazuje, dla mieszkańców ma olbrzymie znaczenie. Do miasteczka Królowego Mostu przybywa młoda studentka archeologii, w celu przeszukania lochu pod kościołem. To przybycie stanowi impuls do serii wydarzeń, nabierających w szybkim tempie zwrotów akcji.

W serialu odnajdziemy, charakterystyczny dla całej serii „U Pana Boga…” ciepły, choć nie pozbawiony ironii humor, wyraziście zbudowane postaci oraz wartką fabułę.

Uchwycone zostaną także przepiękne i malownicze plenery Województwa Podlaskiego, a także pozytywna energia miejsca oraz ludzi tego regionu.

Zdjęcia kręcone były m.in. w miastach i wsiach Województwa Podlaskiego jak: Supraśl, Sokółka, Stara Kamionka, Tykocin, Białystok, Usnarz Górny, Lipowy Most.

 

5_10.jpg 8_2.jpg

 

W obsadzie zobaczymy m.in.: Andrzeja Seweryna, Andrzeja Zaborskiego, Krzysztofa Dzierme, Emiliana Kamińskiego, Ryszarda Dolińskiego.

Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, za scenografię Marian Zawaliński i Dorota Gorczyca, za kostiumy Elżbieta Radke, a za charakteryzację Monika Jan-Łechtańska, kierownikiem produkcji jest Leszek Pieszko.

 

6_4.jpg 2_20.jpg
Fot. Marcin Makowski / WFDiF

 

Serial produkuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

          4.2_bez_obrysu_czarne.png

 

w koprodukcji z Telewizją Polską S.A.

tvp.png

 

przy współfinansowaniu Województwa Podlaskiego

logo_20220322_141656.jpg