Pokaz filmu „Liczba doskonała” i nagroda dla Krzysztofa Zanussiego na Trieste Film Festival

Reżyser Krzysztof Zanussi podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Trieste we Woszech odbierze Nagrodę Specjalną "Eastern Star".

To nagroda przyznawana wybitnym i ważnym osobistościom kina światowego, które poprzez swoją karierę i dokonania filmowe przyczyniły się do zacieśniania relacji między Europą Wschodnią i Zachodnią. W przeszłości nagrodę tę otrzymali: Irene Jacob, Monica Bellucci, Milchoi Manchevski, Komel Mundruczo, Rade Serbedzija.

25 stycznia na festiwalu zostanie pokazany najnowszy film produkcji WFDiF w reżyserii Krzysztofa Zanussiego pt. „Liczba doskonała”, pokaz z udziałem reżysera.

 

Krzysztof Zanussi o swoim filmie:

„Liczba doskonała” to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: “Struktury kryształu” i “Iluminacji” ukazując relacje nauki, życia i wiary.

krzysztof_zanussi_by_mikolaj_rutkowski.jpg

 

Opis filmu:

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).

Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

1a_8.jpg
Fot. Paulina Pawłowska ©WFDiF