Początek zdjęć do filmu „U Pana Boga w Królowym Moście”

Ruszyły prace na planie zdjęciowym nowej produkcji WFDiF pt. „U Pana Boga w Królowym Moście” w reżyserii Jacka Bromskiego.

To kontynuacja kultowej serii filmów "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą". W której spotykamy tych samych, dobrze znanych bohaterów, m.in. Proboszcza, Komendanta i Burmistrza w sielankowym podlaskim krajobrazie.

Tym razem intryga komedii przebiega wokół wydarzenia, które, jak się okazuje, dla mieszkańców ma olbrzymie znaczenie. Do miasteczka Królowego Mostu przybywa młoda studentka archeologii, w celu przeszukania lochu pod kościołem. To przybycie stanowi impuls do serii wydarzeń, nabierających w szybkim tempie zwrotów akcji. 

W filmie odnajdziemy, charakterystyczny dla całej serii „U Pana Boga…” ciepły, choć nie pozbawiony ironii humor, wyraziście zbudowane postaci oraz wartką fabułę.

 

dscf8251a.jpg dscf7487a.jpg
   fot. Marcin Makowski

 

Film produkuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w koprodukcji z Telewizją Polską S.A., przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Andrzeja Seweryna , Andrzeja Zaborskiego, Krzysztofa Dzierme, Emiliana Kamińskiego, Ryszarda Dolińskiego.

Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, za scenografię Marian Zawaliński i Dorota Gorczyca, za kostiumy Elżbieta Radke, a za charakteryzację Monika Jan-Łechtańska, kierownikiem produkcji jest Leszek Pieszko.

Oprócz filmu fabularnego powstanie także serial. Premiera zaplanowana jest na koniec 2023 roku.