"ODNAJDĘ CIĘ" W KINACH!

 3 sierpnia do kin wchodzi film "Odnajdę cię" w reżyserii Beaty Dzianowicz!

"Odnajdę cię" to trzymający w napięciu thriller sensacyjny, który zadowoli wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina, w którym od lat niepodzielnie rządzi Liam Neeson. Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i bliskich zanim będzie za późno? Film „Odnajdę cię” jest debiutem fabularnym cenionej dokumentalistki Beaty Dzianowicz, której „Latawce” otrzymały Grand Prix w sekcji Tydzień Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Za zdjęcia do produkcji odpowiada światowej sławy operator, Jacek Petrycki – laureat Konkursu Filmów Polskich Camerimage.

W obsadzie filmu, w rolach głównych wystąpili: nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł –  Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki („Twarz”), Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”), Michał Żurawski („W ciemności) i gwiazdor polskiego kina akcji – znany z hitów Patryka Vegi – Piotr Stramowski.

Film „Odnajdę cię” znalazł się w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu Młodzi i Film.

 

Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, ten dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą kobieta, by uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, ryzykując życie Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego z ocalałych żołnierzy. Chcąc wybrnąć z sytuacji, Justa rozpoczyna ryzykowną grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt jest życie jej ukochanej córki.

 

"ODNAJDĘ CIĘ"  ZWIASTUN

 

 

"Odnajdę cię" | thriller sensacyjny

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) | 2018

Scenariusz i reżyseria: Beata Dzianowicz („Latawce”, „Sztuka dyrygowania”, „Plebania” – serial”, „Cela z widokiem”)

Zdjęcia: Jacek Petrycki

Obsada: Ewa Kaim ( „Atak Paniki”, „Mistyfikacja”, „Anioł w Krakowie”, „Prawo Agaty” - serial), Piotr Stramowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Michał Żurawski („Volta”, „Miasto 44”„Dzikie Róże”, „W ciemności”), Dariusz Chojnacki („Twarz”, „Obława”, „Szczęście świata”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Fuga”), Mirosław Kotowicz („Chce się żyć”, „Pręgi”, „Póki wilki syty”, „Pierwsza miłość” - serial), Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”, „Amok”, „Atak paniki”, „Najlepszy”), Zofia Stelmach

 

Koprodukcja: Instytucja Filmowa Silesia Film

Koprodukcja i Dystrybucja: Kino Świat

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej