NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

24 lutego o godzinie 23:35, zapraszamy na pokaz Teatroteki pt. „CHŁOPIEC MALOWANY” autorstwa tekstu Piotra Rowickiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Co piątek na kanale TVP Kultura prezentowany będzie cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle przeznaczone dla widzów powyżej 16. roku życia, poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

Występują: Beata Zygarlicka, Michał Kaleta, Michał Napiątek, Dobromir Dymecki.

 

chlopiec_malowany_2.jpg untitled-3707_0.jpg

 

Dwóch żołnierzy puka do drzwi mieszkania matki, która czekając z nadzieją na powrót syna i wypierając najgorsze myśli, z miłością prasuje mu koszule. Wojskowi próbują zakomunikować jej tragiczną wiadomość o śmierci syna. To ich misja. Ostatnie zadanie i przysługa wobec zmarłego kolegi. To także ściśle określone procedury i rozkaz, który należy wykonać. Przewidując, co mają do przekazania, matka nie chce ich wpuścić, ci jednak wchodzą siłą. Kobieta za wszelką cenę stara się przeciągnąć moment, w którym usłyszy to, czego nie chce, karmi żołnierzy rosołem i puszcza wiązankę pieśni wojskowych. W końcu, bojąc się konfrontacji z prawdą, strzela… Rzeczywistość miesza się z wizjami. Dramat zapętla się coraz bardziej.

 

untitled-3526_0.jpg untitled-9202_0.jpg
Fot. Wojciech Radwański

 

 

AUTOR TEKSTU: Piotr Rowicki

REŻYSERIA: Piotr Ratajczak

ZDJĘCIA: Łukasz Gutt P.S.C.

SCENOGRAFIA: Matylda Kotlińska

KOSTIUMY: Grupa Mixer

MONTAŻ: Maciej Szydłowski

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

teatroteka_logo_na_bialym_tle-1_5.jpg