NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA JERZEGO HOFFMANA

W dniu 90. urodzin składamy serdeczne życzenia reżyserowi i scenarzyście Jerzemu Hoffmanowi - szczególnie bliskiemu naszej Wytwórni - który działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista w WFD, współpracując z Edwardem Skórzewskim.

 

Jerzy Hoffman na Chełmskiej spędził blisko dekadę. „Byliśmy młodzi, pełni zapału, a nawet hochsztaplerki. Była to fantastyczna lekcja montażu, obserwacji” – wspomina po latach Jerzy Hoffman. Tu poznali (z Edwardem Skórzewskim) najważniejszych ludzi w życiu. Pierwsze swoje fabuły Hoffman robił na Chełmskiej, czyli u siebie. „To Chełmska kojarzy mi się z najlepszymi latami w życiu” – konstatuje. Dzisiaj z perspektywy długiego i udanego życia zawodowego przyznaje, że z WFDiF łączy go szczególna więź.

Fragment z książki pt. „Chełmska 21. 70 lat WFDiF”

 

Tu powstały m.in. dokumenty z „Czarnej Serii” czy „felietony” z elementami satyry, które aktualnie możecie obejrzeć na naszej platformie filmowej 35MM.ONLINE: „Dwa oblicza boga”, „Gaudeamus”, „Jarmark cudów”, „Pamiątka z Kalwarii”, „Pocztówki z Zakopanego”, „Reportaż prosto z patelni”, „Typy na dziś”, „Dzieci oskarżają”, „Uwaga, chuligani!”.

 

2_15.jpg 3_14.jpg  7_2.jpg

 

My zdradzając rąbka tajemnicy, informujemy, że z okazji 90. urodzin reżysera Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przygotowuje jubileuszowe wydawnictwo z filmami pn. „HOFFMAN – DOKUMENTALISTA”. Znajdą się na nim filmy dokumentalne, które zostały zrealizowane w WFD, a następnie po latach w tej samej instytucji zrekonstruowane!

 

5_8.jpg 4_11.jpg 6_3.jpg