Nagroda dla Teatroteki „Polowanie”

Zostały rozdane nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje, za reżyserię najlepszego konkursowego spektaklu telewizyjnego zrealizowanego w ramach cyklu TEATROTEKA realizowanego przez Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie nagrodzona została Julia Ruszkiewicz za spektakl "Polowanie" Ishbel Szatrawskiej.

 

_l5a1863.jpg _l5a4456.jpg

 

Dorosły syn odwiedza rodziców w małej miejscowości, aby wyruszyć z ojcem na polowanie. Ojciec, od lat zapalony myśliwy, przeświadczony jest o tym, że podtrzymując zwyczaje, styl życia i obowiązujący w środowisku myśliwych zestaw poglądów – kultywuje wartości związane z tradycyjnym polskim domem, z tradycyjną polską rodziną.

A jednak poznajemy świat daleki od doskonałości, pełen patriarchalnej dominacji i przemocy, w którym polowanie jest testem męskości, polem rywalizacji, symbolem walki o władzę i sposobem na utrzymanie wpojonych kiedyś hierarchii. Wspólne polowanie ojca i syna uwolni tłumione przez nich od lat emocje, które wymkną się spod kontroli.

 

_l5a2989.jpg _l5a2752.jpg
Fotosy Wojciech Radwański

 

Tekst: Ishbel Szatrawska

Reżyseria i opracowanie tekstu: Julia Ruszkiewicz

Zdjęcia: Bartosz Piotrowski

Scenografia: Ewa Gdowiok

Kostiumy: Patrycja Fitzet

Muzyka: Bartosz Chajdecki

Dźwięk: Aleksandra Pniak, Tomasz Wieczorek, Aleksandra Landsmann, Michał Robaczewski, Aleksander Musiałowski

Montaż: Maciej Szydłowski

Obsada: Michał Pawlik – Łukasz, Krzysztof Dracz – Witold, Aleksandra Konieczna – Barbara, Marcin Perchuć – Rudzki, Wiktoria Gorodeckaja – Natalia, Mirosław Zbrojewicz – Władziu

Producent: Zbigniew Domagalski

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych