FILM WFDIF “LICZBA DOSKONAŁA” NA FESTIWALU BLACK NIGHTS W TALLINNIE

Pokaz specjalny filmu "LICZBA DOSKONAŁA" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego na prestiżowym 26. Miedzynarodowym Festiwalu Black Nights w Tallinnie.

PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival to jeden z najważniejszych festiwalów poświęconych sztuce filmowej w Europie Północnej.

 

plakat_liczba_doskonalaa_0.jpg
Plakat artystyczny do filmu "Liczba doskonała" stworzył Andrzej Pągowski.

 

Pokaz obędzie się 12 listopada.

 

Opis filmu

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).

Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

 

5a_1.jpg

6a_0.jpg

 

Krzysztof Zanussi o swoim filmie

„Liczba doskonała” to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: “Struktury kryształu” i “Iluminacji” ukazując relacje nauki, życia i wiary.

krzysztof_zanussi_by_mikolaj_rutkowski.jpg

 

Tytuł: Liczba doskonała

Reżyseria: Krzysztof Zanussi

Zdjęcia: Piotr Niemyjski

Obsada: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Koprodukcja: Telewizja Polska S.A, Transfax Film Productions (Izrael), Revolver Audiovisual/NinaFilm (Włochy)

 

8a.jpg

7a_0.jpg
Fot. Paulina Pawłowska ©WFDiF