Film „Liczba doskonała” na Międzynarodowy Festiwalu Filmowy w Pune

Trwa aktualnie Pune International Film Festival, na którym pokazywany jest film „Liczba doskonała” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pune (PIFF) powstał z myślą o promowaniu kultury filmowej w Pune. Celem jest zapewnienie miłośnikom filmu dostępu do światowego kina i zapoczątkowanie wymiany kulturalnej. Dyskusjom, wykładom i kursom mistrzowskim na różne tematy związane z rzemiosłem nadają festiwalowi akademicki charakter.

Każda edycja PIFF ma unikalny, współczesny temat przewodni. Dzięki takim kategoriom jak World Competition, Marathi Competition, Global Cinema, Country Focus i Retrospective przedstawiamy wysokiej jakości filmy z różnych krajów i kultur. Uznane międzynarodowe jury decyduje o nagrodach dla filmów w sekcjach konkursowych.

 

2a_4.jpg 3a_5.jpg

 

Opis filmu

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).

Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

 

krzysztof_zanussi_by_mikolaj_rutkowski.jpg

 

Krzysztof Zanussi o swoim filmie

„Liczba doskonała” to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: “Struktury kryształu” i “Iluminacji” ukazując relacje nauki, życia i wiary.

 

5a_1.jpg 8a.jpg
Fot. Paulina Pawłowska ©WFDiF

 

Reżyseria: Krzysztof Zanussi

Zdjęcia: Piotr Niemyjski

Obsada: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińsk

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Koprodukcja: Telewizja Polska S.A, Transfax Film Productions (Izrael), Revolver Audiovisual/NinaFilm (Włochy)