"Czarny mercedes" w Konkursie Głównym 44. FPFF w Gdyni

Z radością informujemy, że najnowszy film WFDiF pt. "Czarny mercedes" w reżyserii Janusza Majewskiego będzie miał swoją festiwalową premierę na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i powalczy w Konkursie Głównym Festiwalu o Złote Lwy i Srebrne Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe.

 

 

"Czarny mercedes", na podstawie powieści Janusza Majewskiego pod tym samym tytułem, to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski. Autorem zdjęć do filmu jest jeden z najbardziej utalentowanych polskich operatorów – Arkadiusz Tomiak. Scenografię przygotował Andrzej Haliński, zaś za montaż odpowiada Milenia Fiedler.

 

OBEJRZYJ ​ZWIASTUN 

 

Produkcja Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Koprodukcja Telewizja Polska 

Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Dystrybucja Kino Świat 

Wyprodukowany przez WFDiF film Janusza Majewskiego "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" zdobył Srebrne Lwy podczas 40. edycji gdyńskiego Festiwalu. Trzymamy kciuki za sukces "Czarnego mercedesa"!

Pełna lista nominowanych znajduje się na stronie FPFF w Gdyni LINK

#70latWFDiF