"Córki Dancingu" na ekranach kin w Japonii

10 lutego 2018 do dystrybucji kinowej w Japonii wejdzie wyprodukowany przez WFDiF, film Agnieszki Smoczyńskiej "Córki Dancingu". 

Dystrybutorem filmu jest firma Copiapoa Film. Film był pokazany na ponad stu festiwalch na całym świecie i nadal spływają kolejne zaproszenia. Sprzedaż „Córek Dancingu” do USA zaowocowała wydaniem soundtracku do filmu.

 

„Córki Dancingu” to opowieść o inicjacji. Bohaterkami są dwie dziewczyny, stojące u progu kobiecości. Przybywają do Warszawy jako nastolatki, odchodzą – jako istoty dojrzałe, znające już ludzkie cierpienie, miłość i namiętność.

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

 

Film „Córki Dancingu” jest pełnometrażowym fabularnym debiutem Agnieszki Smoczyńskiej. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto. Zdjęcia do filmu zrealizował Jakub Kijowski. Autorką scenografii do filmu jest Joanna Macha, autorką kostiumów Katarzyna Lewińska.

Za muzykę i teksty odpowiedzialne są siostry Barbara i Zuzanna Wrońskie z zespołu Ballady i Romanse, które także pojawiają się w filmie w rolach Wokalistek.

 

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a koproducentami Telewizja Polska oraz Platige Image. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Polska premiera filmu miała miejsce 25 grudnia 2015 roku. Polskim dystrybutorem jest firma Kino Świat.

 

Japońska strona filmu: yureru-ningyo.jp.