AMERYKAŃSKA PREMIERA CÓREK DANCINGU JUŻ W LUTYM!

Już 1-go lutego odbędzie się amerykańska premiera CÓREK DANCINGU.

Gośćmi  premiery będą:  twórczyni filmu-Agnieszka Smoczyńska, aktorka Marta Mazurek (rola Srebrnej) i scenarzysta Robert Bolesto.

 

Amerykańska premera filmu odbędzie się w  nowojorskim  IFC Center.

Jak zachęca IndieWire:  "Forget La La Land ", we say go and see Córki Dancingu/ The Lure as soon as you can, in a theater near you"

 

Dystrybutorem filmu jest  firma  JANUS FILMS (działająca także jako The Criterion  Collection).

To dystrybutor , który w swoim portfolio ma  najsłynniejsze nazwiska światowego Kina, w tym trzech twórców polskich: , Kieślowskiego, Wajdę i Polańskiego.  Smoczyńska  w tym zestawie to wielki sukces naszej debiutantki  i producentów.

Jak  napisal Michał Oleszczyk – krytyk filmowy i dyrektor artystyczny festiwalu w Gdyni-„ Janus Films to legendarny amerykański dystrybutor absolutnej klasyki kina przy okazji blisko stowarzyszony z The Criterion Collection czyli najważniejszym na świecie wydawcą Blu-ray/DVD. ..”, „…to  ogromny  sukces i nobilitacja. Od Oscara dla IDY jest to największy sukces polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych!"

Zapraszamy na stronę JANUS FILMS poświęconą THE LURE ,gdzie można zobaczyc m.in. oficjalny  plakat filmowy,  zwiastun i Presss-book.

Plakat , którego  pomysłodawcą i projektantem był nowojorski artysta Sam Spatt jest oryginalną grafiką na ujęciu z filmu.

Zapraszamy!

http://www.janusfilms.com/films/1838